مشخصات
| Form Factor | Bullet |
|---|---|
| Resolution | 2MP |
| Sensor | 1/1.8" CMOS, 2.0 megapixel, progressive scan |
| Lens | 6.5 ~ 143mm, AF automatic focusing and motorized zoom lens |
| IR Distance | 200m |
| Optical Zoom | 22 |
| Angle of View (H) | 59°~3° |
| Angle of View (V) | 34.6°~1.6° |
| Angle of View (O) | 72.6° ~ 3.6° |
| Shutter Time | Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | Colour: 0.0005Lux (F1.5, AGC ON) 0Lux with IR |
| Iris | Auto/Manual, DC-Iris, F1.5 ~ F3.4 |
| Frame Rate | Main Stream: 2MP (1920*1080), Max 60fps |
| Day/Night | IR-cut filter with auto switch (ICR) |
| Digital Noise Reduction | 2D/3D DNR |
| S/N | > 52dB |
| IR Range | up to 200m |
| Defog | Digital defog |
| WDR | 120dB |
| Video Compression | H.264, H.265, MJPEG, Ultra 265 |
| H.264 Code Profile | Baseline profile, High profile, Main profile |
| ROI | Supported |
| HLC | Supported |
| BLC | Supported |
| OSD | Up to 8 OSDs |
| Motion Detection | Up to 4 areas |
| Privacy Mask | Up to 8 areas |
| Statistical Analysis | People counting |
| General Function | Access policy, Alarm Input, Alarm Output, ARP protection, IP address filtering, RTSP authentication, Tampering Alarm, User authentication, Watermark |
| Audio Compression | G.711 |
| Two-way Audio | Supported |
| Suppression | Supported |
| Sampling Rate | 8kHz |
| Edge Storage | Micro SD, up to 256GB |
| Network Storage | ANR |
| Protocols | 802.1x, ARP, DDNS, DHCP, DNS, FTP, HTTP, HTTPS, ICMP, IGMP, IPv4, IPv6, NTP, PPPoE, QoS, RTCP, RTP, RTSP, SMTP, SNMP, TCP, UDP, UPnP |
| Compatible Integration | API, ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T) |
| Audio In/Out | 1 Input: impedance 35kΩ; amplitude 2V [p-p], 1 output: impedance 600Ω; amplitude 2V [p-p] |
| Alarm I/O | 2/1 |
| Serial port | 1 RS485 |
| Network | 1 RJ45 10M/100M Base-TX Ethernet |
| Video Output | 1BNC, amplitude 1V [p-p], impedance 75Ω |
| Power Supply | AC 24V±25%, -P: PoE (IEEE 802.3at) |
| Max power consumption | 21W |
| Dimension | 396.5×137×112mm (15.6” ×5.4” ×4.4”) |
| Weight kg | 3.7kg |
| Working Environment | -40°C ~ 60°C (-40°F ~ 140°F), Humidity: ≤95% RH (non-condensing) |
| Ingress Protection | IP67 |
| Reset Button | Supported |








