مشخصات
| Form Factor | Bullet |
|---|---|
| Resolution | 8MP |
| Sensor | 1/2", CMOS, 8.0 megapixel, progressive scan |
| Lens | 2.8 ~ 12mm, AF automatic focusing and motorized zoom lens |
| IR Distance | 80m |
| Angle of View (H) | 114.8°~47.3° |
| Angle of View (V) | 75.3°~20.4° |
| Angle of View (O) | 141.2°~55.8° |
| Shutter Time | Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | Colour: 0.001Lux (F1.5, AGC ON) 0Lux with IR on |
| Day/Night | IR-cut filter with auto switch (ICR) |
| S/N | > 52dB |
| IR Range | 80m |
| Wavelength | 850nm |
| IR On/Off Control | Auto/Manual |
| Defog | Digital defog |
| WDR | 120dB |
| Video Compression | H.264, H.265, MJPEG, Ultra 265 |
| Frame Rate | Main Stream: 8MP (3840*2160), Max 20fps; 5MP (2592*1944), Max 30fps; 5MP (2944*1656), Max 30fps; 4MP (2560*1440), Max 30fps; 2MP (1920*1080), Max 60fps |
| Video Bit Rate | 128 Kbps~16 Mbps |
| OSD | Up to 8 OSDs |
| Privacy Mask | Up to 8 areas |
| ROI | Up to 8 areas |
| Motion Detection | Up to 4 areas |
| White Balance | Auto, Auto2, Fine Tune, Locked, Outdoor, Sodium Lamp |
| Digital Noise Reduction | 2D/3D DNR |
| Smart IR | Support |
| Flip | 180°, 90°Anti-clockwise, 90°Clockwise, Horizontal, Normal, Vertical |
| Dewarping | Support |
| HLC | Support |
| BLC | Support |
| Audio Compression | G.711 |
| Two-way Audio | Supported |
| Suppression | Supported |
| Sampling Rate | 8kHz |
| Edge Storage | Micro SD, up to 256GB |
| Network Storage | ANR, NAS(NFS) |
| Protocols | 802.1x, ARP, DDNS, DHCP, DNS, FTP, HTTP, HTTPS, ICMP, IGMP, IPv4, NTP, PPPoE, QoS, RTCP, RTP, RTSP, SMTP, SNMP, TCP, UDP, UPnP |
| Compatible Integration | API, ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T) |
| Audio In/Out | Input: impedance 35kΩ; amplitude 2V [p-p], Output: impedance 600Ω; amplitude 2V [p-p] |
| Alarm I/O | 1/1 |
| Network | 1 *RJ45 10M/100M Base-TX Ethernet |
| Video Output | 1BNC, amplitude 1V [p-p], impedance 75Ω |
| Power Supply | DC 12V±25%, PoE (IEEE 802.3af) |
| Max power consumption | Max 10W |
| Dimension | 253.4×86.4×78.7mm (57.6”×3.4”×2.8”) |
| Weight kg | 1.0kg |
| Material | Metal |
| Working Environment | -35°C~60°C(-31°F~140°F) |
| Surge Protection | 6KV |
| Ingress Protection | IP67 |








