مشخصات
| Form Factor | Box |
|---|---|
| Resolution | 2MP |
| Sensor | 1/1.9"CMOS |
| Shutter Time | Auto/Manual, 1/6~1/100000 s |
| Min. Illumination | B/W:0.0005 Lux(F1.2, AGC ON), Colour: 0.005 Lux (F1.2, AGC ON) |
| IR Distance | N/A |
| Iris | DC-Iris 4V (4-Pin)/P-Iris 5V (4-Pin) |
| Day/Night | Automatically removable IR-cut filter(ICR) |
| Digital Noise Reduction | 2D/3D DNR |
| Motor Zoom/focus | DC 5V (4-Pin) |
| S/N | > 52dB |
| Defog | Digital defog, Optical Defog |
| WDR | 120dB |
| Video Compression | H.264, H.265, MJPEG, Ultra 265 |
| H.264 Code Profile | Baseline profile, High profile, Main profile |
| Frame Rate | Main Stream:2MP (1920×1080): Max. 60 fps |
| HLC | Supported |
| BLC | Supported |
| ABF | Support |
| OSD | Up to 8 OSDs |
| ROI | Up to 8 areas |
| Privacy Mask | Up to 8 areas |
| Motion Detection | Up to 4 areas |
| Statistical Analysis | People counting |
| General Function | Access policy, Alarm Input, Alarm Output, ARP protection, IP address filtering, RTSP authentication, Tampering Alarm, User authentication, Watermark |
| Audio Compression | G.711 |
| Two-way Audio | Supported |
| Suppression | Supported |
| Sampling Rate | 8kHz |
| Edge Storage | Micro SD, up to 128GB |
| Network Storage | ANR |
| Protocols | 802.1x, ARP, DDNS, DHCP, DNS, FTP, HTTP, HTTPS, ICMP, IGMP, IPv4, NTP, PPPoE, RTCP, RTP, RTSP, SMTP, SNMP, TCP, UDP, UPnP |
| Compatible Integration | API, ONVIF(Profile S, Profile G) |
| Audio In/Out | 3.5mm audio interface, Input: impedance 35kΩ; amplitude 2V [p-p], Output: impedance 600Ω; amplitude 2V [p-p] |
| Alarm I/O | 2/1 Multiple Alarm linkage editable |
| Built-in Mic | Supported |
| Built-in Speaker | Supported |
| Serial port | 1 RS485 |
| Network | 1 * RJ45 10M/100M Base-TX Ethernet |
| Video Output | 1BNC, amplitude 1V [p-p], impedance 75Ω |
| Power Supply | DC 12V±25%, PoE (IEEE 802.3af) |
| Max power consumption | 11.7W |
| Dimension | Φ149 x 55mm (Φ5.87” x 2.17”) |
| Weight kg | 0.5kg |
| Material | Metal, Plastic |
| Working Environment | -35°C~60°C(-31°F~140°F), Humidity: ≤95% RH |
| Surge Protection | 6KV |
| Ingress Protection | IP66 |
| Vandal Resistant | IK10 |
| Reset Button | Supported |








