مشخصات
| Form Factor | Box |
|---|---|
| Sensor | 1/1.7"CMOS, progressive scan |
| Lens Mount | CS |
| Shutter Time | Auto/Manual, 1 ~ 1/100000s |
| Min. Illumination | Colour: 0.06Lux (F1.2, AGC ON) B/W: 0.03Lux (F1.2, AGC ON) |
| IR Distance | N/A |
| Day/Night | Automatically removable IR-cut filter(ICR) |
| Digital Noise Reduction | 2D/3D DNR |
| S/N | >55dB |
| Defog | Optical Defog & Digital Defog |
| WDR | DWDR |
| Video Compression | H.264, H.265, MJPEG, Ultra 265 |
| H.264 Code Profile | Baseline profile, High profile, Main profile |
| Frame Rate | Main Stream: 12MP (4000*3000), Max 20fps; 8MP (3840*2160), Max 30fps; 2MP (1920*1080), Max 30fps |
| HLC | Supported |
| BLC | Supported |
| ROI | Up to 8 areas |
| OSD | Up to 8 OSDs |
| Privacy Mask | Up to 8 areas |
| Motion Detection | Up to 4 areas |
| General Function | Access policy, Alarm Input, Alarm Output, ARP protection, IP address filtering, RTSP authentication, Tampering Alarm, User authentication, Watermark |
| Audio Compression | G.711 |
| Two-way Audio | Supported |
| Suppression | Supported |
| Sampling Rate | 8kHz |
| Edge Storage | Micro SD, up to 256GB |
| Network Storage | ANR |
| Protocols | 802.1x, ARP, DDNS, DHCP, DNS, FTP, HTTP, HTTPS, ICMP, IGMP, IPv4, NTP, PPPoE, QoS, RTCP, RTP, RTSP, SMTP, SNMP, TCP, UDP, UPnP |
| Compatible Integration | API, ONVIF (Profile S, Profile G, Profile T) |
| Audio In/Out | 1 Input: impedance 35kΩ; amplitude 2V [p-p], 1 output: impedance 600Ω; amplitude 2V [p-p], 3.5mm audio interface |
| Alarm I/O | 2/1 |
| Iris | P-Iris/DC- Iris |
| Serial port | 1 RS485 (support Pelco-D/P) |
| Video Output | 1BNC, amplitude 1V [p-p], impedance 75Ω |
| Power Supply | AC 24V±25%, DC 12V±25%, PoE (IEEE 802.3af) |
| Max power consumption | 9.5W |
| Dimension | 151.5 x 71 x 65mm (6.0“ x 2.8“ x 2.6”) |
| Weight kg | 0.48kg |
| Working Environment | -20°C~60°C (-4°F~140°F) |
| Reset Button | Supported |





