مشخصات
| Decoding format | Ultra 265,H.265,H.264 |
|---|---|
| Audio Compression | G.711A, G.711U |
| Incoming Bandwidth | 384Mbps |
| Remote Users | 128 |
| Protocols | 802.1x, DDNS, DHCP, DNS, HTTP, HTTPS, IPv4, IPv6, NFS, NTP, P2P, PPPoE, RTSP, SMTP, SNMP, TCP/IP, UPnP |
| IP Video Input | 64-ch |
| Audio Input | 1-ch |
| HDMI/VGA Output | HDMI:4K (3840 × 2160)/30 Hz, 1920 × 1080/60 Hz, 1920 × 1080/50 Hz, 1600 × 1200/60 Hz, 1280 × 1024/60 Hz, 1280 × 720/60 Hz, 1024 × 768/60 Hz |
| Audio Output | 1-ch |
| Liveview Display | HDMI1/HDMI2:1/4/6/8/9/16/25/36/64, VGA:1/4/6/8/9/16/25/36 |
| Corridor Mode Screen | 10, 12, 16, 3, 32, 4, 5, 7, 9 |
| Two-way Audio | 1-ch, BNC |
| Recording Resolution | 1080p, 12MP, 2CIF, 3MP, 4MP, 5MP, 6MP, 720p, 8MP, 960p, CIF, D1 |
| Synchronous Playback | 16-ch |
| VCA Detection | Face detection, People Counting (People Flow Counting, Crowd Density Monitoring), SIP, Temperature Detection (Fire Detection, Smoking Detection, Temperature Measurement, Smoke and Fire Detection), Traffic Monitoring, Ultra Motion Detection (UMD), Vehicle Detection, Video Metadata |
| VCA Search | General Search, Human Body Search, Motor Vehicle Search, Non-Motor Vehicle Search, People Counting Report |
| Smart by IPC | All channels (up to 32 images/s in total)Face Detection, SIP, Temperature Detection, Traffic Monitoring, UMD, Vehicle Detection, Video Metadata |
| General Alarm | Alarm Input, Audio Detection, Auto Tracking, Defocus Detection, Human Body Detection, Motion detection, Object Left Behind, Object Removed, Scene Change Detection, Tampering, Video Loss |
| Alert Alarm | Array Damaged, Array Degraded, Disk Abnormal, Disk Offline, Hard Disk Full, Hard Disk Space Low, High CPU Temperature, High Motherboard Temperature, Illegal Access, IP Conflict, Network Disconnected, Recording/Snapshot Abnormal |
| SATA | 16 SATA interfaces |
| Capacity | Up to 16 TB for each HDD |
| RAID | RAID 0, 1, 5, 6, 10, 50, 60 |
| Hot Swap | Support |
| Network Interface | 2 1000 M SFP Ethernet Interface, 4 RJ45 10 M/100 M/1000 M self-adaptive Ethernet Interface |
| USB Port | Rear panel: 4 × USB3.0 |
| RS485 | 1 |
| RS232 | 1 |
| Alarm In | 24-ch |
| Alarm Out | 8-ch |
| eSATA | 1 eSATA interface |
| miniSAS | 2 |
| Output power | 12 V |
| Power Supply Type | AC 100 to 240 V |
| Power Switch | Support |
| Redundant Power Supply | Support |
| Working temperature | -10°C~+55 °C(+14°F~+131°F) |
| Working Humidity | ≤ 90% RH (non-condensing) |
| Weight | ≤ 10Kg |
| Dimensions | 482mm ×477mm × 131mm |
| Safety certification | CE, FCC, RoHS, UL, WEEE |
| CE | EN 55032, EN 55035, EN 61000-3-3, EN IEC 61000-3-2 |
| FCC | Part15 Subpart B |










