مشخصات
| IP Video Input | 16-ch |
|---|---|
| Two-way Audio | 1-ch, RCA |
| Incoming Bandwidth | 64Mbps |
| Outgoing Bandwidth | 64Mbps |
| Remote Users | 128 |
| Protocols | DDNS, DHCP, DNS, HTTP, HTTPS, NTP, P2P, PPPoE, SMTP, SNMP, TCP/IP, UPnP |
| HDMI/VGA Output | HDMI: 3840×2160/30Hz, 1920x1080p/60Hz, 1920x1080p/50Hz, 1600×1200/60Hz, 1280×1024/60Hz, 1280×720/60Hz, 1024×768/60Hz, VGA: 1920x1080p/60Hz, 1920x1080p/50Hz, 1600×1200/60Hz, 1280×1024/60Hz, 1280×720/60Hz, 1024×768/60Hz |
| Recording Resolution | 1080p, 2CIF, 3MP, 4MP, 5MP, 720p, 8MP, 960p, CIF, D1 |
| Audio Output | 1-ch, RCA |
| Audio Compression | G.711A, G.711U |
| Synchronous Playback | 16-ch |
| Liveview Display | 1, 16, 4, 6, 8, 9 |
| Corridor Mode Screen | 10, 12, 16, 3, 4, 5, 7, 9 |
| Decoding format | Ultra 265,H.265,H.264 |
| SATA | 1 SATA interface |
| Capacity | Up to 8TB for each disk |
| VCA Detection | Auto tracking, Cross line detection, Defocus detection, Enter Area, Intrusion detection, Leave Area, Object Left Behind, Object Removed, Scene Change detection, Ultra Motion Detection (UMD) |
| VCA Search | Behavior Search |
| People Counting | Crowd Density Monitoring, People Flow Counting |
| Smart Intrusion Prevention | Total 8-ch |
| General Alarm | Alarm Input, Audio Detection, Human Body Detection, Motion, Tampering, Video Loss |
| Alert Alarm | Disk Abnormal, Disk Offline, Hard Disk Full, Hard Disk Space Low, Illegal Access, IP Conflict, Network Disconnected, Recording/Snapshot Abnormal |
| Network Interface | 1RJ45 10M/100M self-adaptive Ethernet Interface |
| USB Interface | Rear panel: 1 x USB2.0,1 x USB3.0 |
| RS232 | NA |
| RS485 | NA |
| Alarm In | NA |
| Alarm Out | NA |
| Power Supply Type | 12V DC, Power Consumption: ≤8 W (without HDD) |
| Working Environment | -10°C ~ 55°C (+14°F ~ +131°F), Humidity ≤ 90% RH (non-condensing) |
| Dimensions | 260mm × 240mm × 47mm |
| Weight | 1.3kg |
| Safety certification | CE, FCC, RoHS, UL, WEEE |
| CE | EN 55032: 2015, EN 55035: 2017, EN 61000-3-3: 2013, EN IEC 61000-3-2: 2019 |
| FCC | ANSI C63.4, Part15 Subpart B |










